Kategorie
Ranking
RSS
Hosting zapewnia

Google+
Programy

Statystyki
Użytkowników:
Zarejestrowanych wczoraj:
Zarejestrowanych dzisiaj:
Torrentów:
Dodanych wczoraj:
Dodanych dzisiaj:
Warezów:
Dodanych wczoraj:
Dodanych dzisiaj:
90,863
72
6
189,922
123
2
7,942
25
0
Ostatnie 30
Popularne
w Wrzesniu
==Torrent==
Kategoria: Muzyka » Rock


Dodał: Fallen Angel
Data dodania:
2017-10-12 18:42:50
Rozmiar: 113.14 MB
Seedów: 0
Peerów: 4
Pobrano: 21 razy
Kondycja:

DANIEL CAVANAGH - MONOCHROME (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...

Nowy solowy album gitarzysty i wokalisty Anathemy to głęboko refleksyjne i osobiste wydawnictwo zainspirowane miłością i stratą oraz towarzyszącemu im poczuciu pustki. Cavanagh: 'Album otacza aura późnego wieczoru, blasku świec, zapadającego zmroku, gdy słońce chyli się nad horyzontem, przygotowując czas dla przemyśleń i medytacji, które wielu z nas tak dobrze zna. Spora część tego materiału mogła trafić na ostatni bądź następny album Anathemy; zespół ocenił go naprawdę wysoko. Jest oczywiście kilka mocniejszych punktów: 'The Exorcist' i zainspirowany twórczością Poego 'The Silent Flight of the Raven Winged Hours' to jedne z moich najlepszych utworów ostatniej dekady. Niełatwo było zabrać je zespołowi, ale cieszę się, że to zrobiłem; są tak osobiste, że nie potrzebują dodatkowego wsparcia'
.
W studiu pojawili się zaproszeni goście. Anneke Van Giersbergen, była wokalistka The Gathering, która współpracowała również z Devinem Townsendem, Arstidirem i Arjenem Lucassenem, zaśpiewała w trzech utworach: 'This Music', 'Soho' i 'Oceans Of Time'. Anna Phoebe, niezwykle utalentowana skrzypaczka, zagrała w 'Soho', 'The Silent Flight of the Raven Winged Hours' i 'Dawn'.

Album powstał w Parr Street Studios. Masteringiem zajął się Daniel Cardoso z Anethemy, a szatę graficzną zaprojektował Danny Branscombe.

Już niebawem Daniel Cavanagh wraz z Anathemą wystąpią na trzech koncertach w Polsce: 12 listopada w Warszawie, 13 listopada w Gdańsku i 14 listopada w Poznaniu.

1. The Exorcist (06:46)
2. This Music (04:52)
3. Soho (07:41)
4. The Silent Flight of the Raven Winged Hours (09:13)
5. Dawn (02:46)
6. Oceans of Time (08:14)
7. Some Dreams Come True (08:36)

Na następcę 'Distant Satellites' Anathemy czekaliśmy trzy lata. 9 czerwca ukazał się fantastyczny 'The Optimist' - album zaskakujący, o filmowym scenariuszu, będący kontynuacją 'A Fine Day To Exit' z 2001 roku. Tymczasem to nie koniec anathemowych niespodzianek na ten rok. Główny gitarzysta i kompozytor zespołu postanowił podzielić się z fanami swoim solowym albumem, który z powodzeniem można byłoby uznać za… kontynuację lub część drugą czerwcowego wydawnictwa.


'Monochrome' to siedem snujących się niespiesznie, relaksujących kompozycji, wypełnionych nastrojowymi, klawiszowo - gitarowymi pejzażami. Jak wskazuje już sam tytuł, utwory utrzymane są w jednorodnej stylistyce. Sam autor podkreśla, że płyta brzmi najpiękniej nocą, przy subtelnym świetle świec, gdy wszelkie dźwięki zakłócające odbiór sztuki ucichną lub wczesnym rankiem, kiedy pojawiają się pierwsze promienie słońca nad horyzontem. Opisane okoliczności stwarzają okazję do medytacji i przemyśleń dotyczących sensu życia, którym sprzyja nostalgiczna muzyka.


Na albumie dominują delikatne, ambientowe melodie fortepianu, przeplatające się z przepięknymi gitarowymi partiami, dopieszczonymi brzmieniem instrumentów smyczkowych. Na instrumentalnym tle błyszczy czysty głos Daniela, którego w kilku utworach wokalnie wspiera znana głównie z The Gathering Anneke van Giersbergen. Duety dwojga przyjaciół, którzy współpracowali już ze sobą w 2009 roku przy okazji 'In Parallel', zachwycą niejednego fana romantycznego, balladowego oblicza Anathemy. Natomiast w warstwie muzycznej gościnnie udzielają się multiinstrumentalista Arjen Lucassen (w utworach 'This Music', 'Soho' oraz 'Oceans Of Time'), jak również utalentowana skrzypaczka Anna Phoebe, którą słyszymy w 'Soho' i 'Dawn'.


Lirycznie album jest dość oszczędny w słowach, co jednak zupełnie nie ma wpływu na emocjonalne bogactwo zawartości. To dzieło bardzo osobiste, wręcz intymne, inspirowane autentycznymi przeżyciami autora, dotyczącymi głównie miłości i straty, które wymaga odpowiednich okoliczności, by w pełni docenić płynący ze słów przekaz. Co ciekawe, utwory pasują koncepcyjnie do zawartości 'Weather Systems' z 2012 roku, która opowiada o wspomnianych uczuciach, lecz także do ostatniego dzieła Anathemy. W wieńczącym płytę 'Some Dreams Come True' słyszalny jest szum morza oraz odgłosy mew, a także śmiech dziecka, który zostaje ujawniony po chwili ciszy w ostatnim utworze na 'The Optimist'.


Pomimo bardzo pozytywnych opinii muzyków Anathemy i chęci wykorzystania kompozytorskich pomysłów gitarzysty na nowym albumie (pierwotnie pierwszy na solowej płycie utwór 'The Exorcist' miał być punktem centralnym wydawnictwa zespołowego), Cavanagh uznał, że jest z utworami zbyt związany emocjonalnie i jedynym słusznym rozwiązaniem będzie wydanie osobnej płyty pod swoim nazwiskiem.
(ALEKSANDRA 'OLCIA' WOJCIŃSKA)
POBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ??? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ
!!!
INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...

Lista plikówShow/Hide [Pokaż/Ukryj]
Trackery
Tracker URLSeedówPeerówPobrań
udp://9.rarbg.to:2710/announce010
http://tracker.devil-torrents.pl/announce010
udp://9.rarbg.com:2710/announce010
udp://9.rarbg.me:2710/announce010
udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce000
udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce000
http://agusiq-torrents.pl:6969/announce000
http://explodie.org:6969/announce000
udp://shadowshq.eddie4.nl:6969/announce000
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce000
http://tracker.torrentyorg.pl/announce000
udp://eddie4.nl:6969/announce000
http://tracker.electro-torrent.pl/announce000

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodawanie komentarza
Komentujesz torrenta:
DANIEL CAVANAGH - MONOCHROME (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]

NAJCZĘŚCIEJ POBIERANE

stat4u Najlepsze strony Torrentowe Torrenty