Kategorie
Ranking
RSS
Programy

Statystyki
Użytkowników:
Zarejestrowanych wczoraj:
Zarejestrowanych dzisiaj:
Torrentów:
Dodanych wczoraj:
Dodanych dzisiaj:
Warezów:
Dodanych wczoraj:
Dodanych dzisiaj:
115,234
65
45
110,160
164
80
6,827
0
3
Ostatnie 30
Popularne
w Lutym
==Torrent==
Kategoria: Muzyka » Rock


Dodał: Fallen Angel
Data dodania:
2019-10-09 16:42:34
Rozmiar: 321.71 MB
Seedów: 0
Peerów: 0
Pobrano: 15 razy
Kondycja:


KR'SHNA BROTHERS - FOOD FOR LIFE SPIRIT FOR FUCK (1993/2011) [WMA] [FALLEN ANGEL]

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Są na świecie płyty, o których nie śniło się młodym klerykom...

Pierwszy album Kr'shna Brothers postrzegany jest przede wszystkim jako polska odpowiedź na szalejącą rewolucję grunge'u. Lider grupy - Shadok wcale się z tym nie kryje (o czym możecie przeczytać w zamieszczonym u nas wywiadzie). Jednak postrzeganie Kr'shna Brothers jako zespołu grungowego byłoby zbytnim uproszczeniem. O ile jeszcze maniera wokalna Jacka Adamczyka wyraźnie kojarzy się ze sceną Seattle, o tyle muzyka dosyć często ociera się o heavy metal.

"Food For Live, Spirit For Fuck" jest kopalnią świetnych riffów, jednych z najlepszych, jakie powstały w naszym kraju. Wystarczy przywołać "We Know How To Kill", z którego potem Kazik zrobił wielki rockowy hit "Artyści". Takich mocno rozpędzonych gitarowych diamentów jest tu więcej ("Just Once", "Rise And Fall Down" czy "The Salvation Souls"). Bardzo ciekawie prezentuje się cover utworu Marka Grechuty - "Dni Których Nie Znamy". Pomimo, że zagrany w tempie szybszym niż orygyinał i przyprawiony ciężkim brzmieniem gitary, nadal zachowuje klimat wyczarowany kiedyś przez Grechutę, co należy uznać za dużą sztukę. Drugi zaśpiewany po polsku utwór na płycie - "Tu i Tam" - pokazuje zespół w nieco innym świetle. Ta spokojna, melancholijna ballada, która równie dobrze mogłaby znaleźć się w repertuarze Chłopców z Placu Broni, jest ładnym zwieńczeniem płyty, choć niekoniecznie pasującym do reszty.

Bardzo oryginalne brzmienie, jakie wypracowali na swoim debiutanckim krążku Kr'shna Brothers jest przede wszystkim zasługą gry Tomka Goehsa. Jego potężne, zazwyczaj ultraszybkie i precyzyjne uderzenia wydają się być fundamentem, na którym zespół oparł brzmienie. Słuchając tej płyty ma się wręcz wrażenie, że partie perkusji zostały celowo wysunięte na pierwszy plan, co nie jest w tym przypadku oskarżeniem. W moim przekonaniu żaden zespół, z którym porównywani są czasem Kr'shna Brothers (Alice In Chains, Soundgarden) nie miał w swoim składzie tak dobrego pałkera. Zresztą umiejętności pozostałych muzyków także nie budzą wątpliwości. Co do wokalu - Jacek Adamczyk jest znacznie bardziej przekonujący, gdy śpiewa w języku polskim. Jeśli mogę czynić jakieś zarzuty pod kątem tego krążka, to dotyczą one właśnie śpiewania w języku angielskim. Choć zespół i tak w swoim czasie miał rzeszę fanów podejrzewam, że miałby ich znacznie więcej gdyby Adamczyk śpiewał po polsku.

"Food For Live, Spirit For Fuck" to naprawdę udany album, który już dawno powinien doczekać się reedycji. Paradoksalnie, choć Kr'shna Brtohers nagrali go blisko dwadzieścia lat temu, wciąż brzmi więcej niż dobrze, co szczególnie warte jest pokreślenia. Moda na takie granie przecież tak naprawdę nigdy nie umarła, więc spokojnie możecie wpuścić ten album do odtwarzacza i bez wcześniejszego spoglądania na datę jego nagrania!

TommyPamiętacie Kr’shna Brothers? Bo ja jak przez mgłę - kiedy zespół wyzionął ducha w 1995 roku, mnie od muzyki bardziej interesowały klocki Lego. Ale kawałki "We Know How to Kill" oraz "Tu i tam" kojarzy każdy szanujący się fan polskiego rocka.

Dzięki Metal Mindowi możemy wreszcie pochylić się nad twórczością grunge’owców z Poznania - do sklepów trafiły reedycje ich dwóch studyjnych albumów.

Kr’shna Brothers funkcjonował w latach 1993-1995, a więc w czasach szczytu popularności i wreszcie powolnego upadku grunge’u (któremu łeb roztrzaskał Kurt Cobain w 1994). W Polsce często doświadczamy nieudanych podróbek "amerykanckich" czy brytyjskich wynalazków muzycznych, niemniej w przypadku Braci Krisznowców sprawa wygląda inaczej. Albumy "Food For Life, Spirit For Fuck" (1993) oraz "If…" (1995) pokazują, że kwartet - mimo wyraźnego wzorowania się na kolegach ze Seattle - ma pomysł na siebie i może cieszyć ucho nadwiślańskich słuchaczy.

Posłuchajcie tego, co dzieje się na pierwszym z wymienionych krążków: brudne brzmienie nie zostało wykreowane tylko po to, by przykryć niedostatki umiejętności. To zestaw naprawdę fajnych, jadących do przodu ("Night Time Victims") i kopiących po zadkach ("We Know How To Kill") kompozycji. Dzięki często wykorzystywanym dwugłosom wokalnym styl Kr’shna Brothers często lokuje się blisko Alice In Chains ("Just Once"), ale i motywy gitarowe dzielnie eksplorują tereny odkryte przez Jerry’ego Cantrella (zarówno mocne "The Salvations Souls", jak i klasyczna grunge’owa ballada "Tu i tam"). Znajdziemy tu też nawiązania do Pearl Jam - "Just Once" bardzo przypomina "Even Flow"; zdarzy się Jackowi Adamczykowi pozaciągać swym zachrypniętym głosem w stylu Kurta ("I Beg You - Stay With Me"). Bardzo charakterystycznym momentem "Food For Life (…)" jest cover "Dni, których nie znamy" (z repertuaru Marka Grechuty i Anawy, rzecz jasna) - to zaskakująca, energetyczna wersja tej pięknej piosenki.

Jurek Gibadło

I Beg You - Stay With Me - 4:10
We Know How To Kill - 3:19
Dni, Których Nie Znamy - 3:25
Just Once - 4:11
Night-Time Victims - 3:31
The Salvation Soul - 3:29
Rise And Fall Down - 2:49
I'm And I'm Not - 4:01
To Be Or Not To Be With Me - 3:47
I Fuck This Moral Obligation - 4:00
Kr'shna Brothers - 2:37
Tu i Tam - 4:01

Bass – Witek Urbański
Drums – Tomek Goehs
Guitar – Jarek Shadock Szydłowski
Guitar, Vocals – Jacek Adamczykhttps://www.youtube.com/watch?v=kSFJnvnGjWwPOZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!
INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... 100% Antifascist

Trailer
Lista plików Show/Hide [Pokaż/Ukryj]
Trackery
Tracker URLSeedówPeerówPobrań
http://tracker1.itzmx.com:8080/announce000
udp://opentrackr.org:1337/announce000
udp://thetracker.org:80/announce000
udp://explodie.org:6969/announce000
udp://open.demonii.si:1337/announce000
udp://exodus.desync.com:6969/announce000
udp://tracker.tiny-vps.com:6969/announce000
udp://tracker.filemail.com:6969/announce000
udp://tracker.torrent.eu.org:451/announce000
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce000
udp://denis.stalker.upeer.me:6969/announce000
udp://retracker.lanta-net.ru:2710/announce000
udp://tracker.open-internet.nl:6969/announce000
udp://tracker.internetwarriors.net:1337/announce000
udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce000
Podobne Pliki

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodawanie komentarza
Komentujesz torrenta:
KR'SHNA BROTHERS - FOOD FOR LIFE SPIRIT FOR FUCK (1993/2011) [WMA] [FALLEN ANGEL]

NAJCZĘŚCIEJ POBIERANE