Kategorie
Ranking
RSS
Programy

Statystyki
Użytkowników:
Zarejestrowanych wczoraj:
Zarejestrowanych dzisiaj:
Torrentów:
Dodanych wczoraj:
Dodanych dzisiaj:
Warezów:
Dodanych wczoraj:
Dodanych dzisiaj:
129,638
50
47
135,231
83
75
10,520
14
0
Ostatnie 30
Popularne
w Październiku
==Torrent==
Kategoria: Muzyka » Metal


Dodał: Fallen Angel
Data dodania:
2020-09-27 16:04:37
Rozmiar: 93.44 MB
Seedów: 0
Peerów: 0
Pobrano: 6 razy
Kondycja:


KETHA - 0 HOURS STARLIGHT (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...NACJONALIZM UCZY BYCIA DUMNYM Z RZECZY, KTÓRYCH SIĘ NIE ZROBIŁO I
NIENAWIŚCI DO LUDZI, KTÓRYCH SIĘ NIE SPOTKAŁO

Najnowszy album Kethy wgniata w siedzenie. Chłopaki popracowali nieco nad brzmieniem – stało się one bardziej klarowne, mięsiste. Słychać głęboki bas, oraz wyborne partie perkusji. O ile poprzedni również znakomity album Kethy był w pewnym sensie zbiorem pomysłów o tyle „O hours Starlight” to pełnowymiarowe, 100% kompozycje tworzące zwartą albumową całość. Muzyka Kethy weszła przez ów fakt na jeszcze wyższy poziom, nie tracąc przy tym nic ze swej zadziorności, wielowymiarowości i pomysłowości. Wystarczy choćby posłuchać „Hypergiant” który zaskakuje zmianami struktur rytmicznych (znakomite gitarowe solo, a zaraz po nim orientalizmy) stając się kompozycją iście progresywną. Trochę Kobongowych reminiscencji przynosi „Firebird”. „Monarchs” zaskakuje z jednej strony klarownym i wyrazistym riffem, z drugiej zaś niesamowicie duszną i klaustrofobiczną atmosferą. Zresztą w skrócie tak można też scharakteryzować brzmienie Kethy A.D 2017. Prawdziwym majstersztykiem jest instrumentalna kompozycja „Bliss” w której uświadczymy zarówno znakomitą melodię, jak i podprogowa dawkę gitarowego noisu. „Mokomokai” ukazuje z kolei olbrzymi postęp chłopaków jaki dokonał się od ich debiutu – mianowicie muzycy zaczynają kreować klimat, nastrój kompozycji – bez przerostu formy nad treścią, nadal zaskakując i nie pozostawiając naszej muzycznej percepcji obojętnej. Zresztą cały album jest po prostu znakomity, a Ketha mam nadzieję nareszcie dzięki niemu wypłynie z muzycznej niszy na szersze wody. Jeśli uważanie debiut Kobonga z płytę kultową, odkryliście niszowe projekty pokroju Samo, i tęsknicie za starym Blindead, musicie posłuchać Kethy.

ZatopionywciszyPodobno w życiu nie o to chodzi aby złapać króliczka, ale aby go gonić. Przygodą jest cały proces zdobywania szczytu, a te kilka chwil chwały na górze to tylko zwieńczenie trudu i spięcie go klamrą. Z takiego też założenia wychodzi KETHA i kiedy wydawało się już, że tego przysłowiowego króliczka złapała, udaje się w pogoń za następnym, zmieniając swój styl. Nie, nie zaczęli grać country ani muzyki biesiadnej – „0 Hours Staright” to porcja połamanej, awangardowej muzyki, do której nas przyzwyczaili, z tym że nigdy dotąd panowie nie byli tak chwytliwi i w jakiś tam pokręcony sposób przystępni. W radio ich nie usłyszycie, ale być może na koncerty przyjdzie kilka osób więcej.

Z tą przystępnością to nie chodzi o to, że KETHA zaczęła grać ładne piosenki. To nadal jest zwariowana muzyka. Utwory jednak mają lepiej poukładane aranże niż te na poprzednich płytach; sama płyta ma bardziej standardową strukturę: 8 kawałków, z czego najkrótszy trwa 3 minuty i 10 sekund, najdłuższy 6 minut i 36 sekund, pozostałe natomiast obracają się wokół 5 minut. Również brzmienie jest bardziej klarowne, ale nie straciło na tym nic ze swojej ciężkości – to sprawia, że do krążka naprawdę chce się wracać. Mimo, że muzyka ma w sobie ten matematyczny posmak, brzmienie jest bardzo naturalne, żywe.

Poza tym nie mogę wyjść z podziwu nad czysto technicznymi umiejętnościami wszystkich członków zespołu. Zazwyczaj nie robi to na mnie wrażenia. Umówmy się – do napisania dobrego utworu nie potrzeba wielkich umiejętności, co najwyżej wyobraźni, jakiegoś czucia instrumentu i godzin spędzonych na słuchaniu muzyki. Kiedy jednak muzycy mają wyobraźnię, wyczucie i osłuchanie, to wychodzą prawdziwe cuda. „0 Hours Starlight” ma bardzo schizofreniczną atmosferę – dużo tu zmian tempa, growle mieszają się z krzykami, recytacjami i dziwnymi mrukami, a wszystko to dopełniają dysonanse kontrastujące ze snutymi wokół nich całkiem melodyjnymi solówkami. Co tu dużo mówić – kawał płyty. Nie sposób się nudzić. Nie ukrywam, że mam słabość do rwanych, synkopowych riffów, którą to słabość zdają się podzielać panowie z zespołu, więc ten album po prostu musiał trafić w me gusta, ale zaprawdę powiadam wam, drodzy czytelniczy, że i w wasze trafi.

Paweł Drabarek
'0 Hours Starlight' to 41-minutowa podróż, która przenosi zespół na nowy poziom, czyniąc muzykę mniej złożoną, gęstą i jednocześnie bardziej unikalną. Mocne riffy, ciężkie brzmienie w połączeniu z chwytliwymi wokalami i świetną produkcją. Jest to zdecydowanie najdojarzalszy materiał małopolskiego kwartetu. Dla fanów THE DILLINGER ESCAPE PLAN, KING CRIMSON, SHINING.

1. Khanda 4:09
2. Firebird 5:26
3. Monarchs 4:40
4. Bliss 3:10
5. Mokomokai 4:25
6. Holos 5:52
7. Grudge 6:08
8. Hypergiant 6:36

Bass – Michał Bartosik
Drums – Maciej Dzik
Guitar – Bartek Kaliszczak
Guitar, Vocals – MrTrip

Guest, Saxophone – Bartek Wielgosz
Guest, Trombone – Patryk Szajda
Guest, Trumpet – Zbigniew Szwajdych
Kalimba, Electric Piano [Rhodes], Piano, Synth – MrTrip
https://www.youtube.com/watch?v=4NTaY1FkB8EPOZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!
INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... 100% Antifascist

Trailer
Lista plików Show/Hide [Pokaż/Ukryj]
Trackery
Tracker URLSeedówPeerówPobrań
http://tracker1.itzmx.com:8080/announce000
udp://opentrackr.org:1337/announce000
udp://thetracker.org:80/announce000
udp://explodie.org:6969/announce000
udp://open.demonii.si:1337/announce000
udp://exodus.desync.com:6969/announce000
udp://tracker.tiny-vps.com:6969/announce000
udp://tracker.filemail.com:6969/announce000
udp://tracker.torrent.eu.org:451/announce000
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce000
udp://denis.stalker.upeer.me:6969/announce000
udp://retracker.lanta-net.ru:2710/announce000
udp://tracker.open-internet.nl:6969/announce000
udp://tracker.internetwarriors.net:1337/announce000
udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce000
Podobne Pliki

Komentarze
<< Poprzednia      Następna >>
1 - 2
 • Napisano dnia 2020-09-29 17:34:09 GMT
  DarioDario64
  Can you please stop making political statements about Nationalism etc. in your descriptions? It bothers some people and me as well.
 • Miesiąc temu
  Hmm, zastanawia mnie dlaczego napisał Pan ten komentarz w języku Williama Shakespeare, skoro potrafi Pan pisać po Polsku..... Najlepiej będzie jeżeli sam Uploader odniesie się do tych słów. Ja dodam tylko że tak opisywane wstawki nie naruszają regulaminu strony.
  - [Raport]- [Pokaż oryginalny]
 • Miesiąc temu
  Nacjonalizm?? Nie ogarniam Zacznij pisać po polsku,albo Twoje komentarze BĘDĄ USUWANE.

  Nationalism?? I do not understand: P Start writing in Polish, or your comments WILL BE DELETED.
  - [Raport]
 • Napisano dnia 2020-09-29 20:42:24 GMT
  Fallen Angel
  DarioDario64

  I don't give a shit if you like it or not.
  Nazi FUCK OFF!  ;-)
Przeglądaj
1 - 2
<< Poprzednia      Następna >>
Dodawanie komentarza
Komentujesz torrenta:
KETHA - 0 HOURS STARLIGHT (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]

NAJCZĘŚCIEJ POBIERANE