Kategorie
Ranking
RSS
Programy

Statystyki
Użytkowników:
Zarejestrowanych wczoraj:
Zarejestrowanych dzisiaj:
Torrentów:
Dodanych wczoraj:
Dodanych dzisiaj:
Warezów:
Dodanych wczoraj:
Dodanych dzisiaj:
131,826
36
41
139,008
98
110
11,031
20
20
Ostatnie 30
Popularne
w Grudniu
==Torrent==
Kategoria: Muzyka » Heavy Metal


Dodał: Fallen Angel
Data dodania:
2020-10-20 16:05:21
Rozmiar: 170.62 MB
Seedów: 0
Peerów: 0
Pobrano: 5 razy
Kondycja:


MASTODON - LIVE AT THE ARAGON (2011) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...FASZYZM TO NIE PATRIOTYZM...
Fani Mastodon, których w ostatnich paru latach znacznie przybyło, z pewnością ze zniecierpliwieniem oczekują nowego studyjnego wydawnictwa grupy. Aby umilić im ten czas zespół przygotował pierwszą w swojej historii koncertówkę.

Trzema poprzednimi albumami ("Leviathan", "Blood Mountain" i "Crack The Skye") Mastodon wspiął się na wyżyny. Zaczął regularnie występować u boku największych - początkowo Slayera, potem nawet Metalliki. Nagrywając jednak swoją ostatnią płytę muzycy chyba strzelili sobie w stopę. Monumentalny koncept-album, choć świetnie sprawdzający się w warunkach domowego zacisza, wymógł na nich w czasie występów na żywo okiełznanie ich koncertowego szaleństwa. Nie inaczej było 19 października 2009 w chicagowskim The Aragon Ballroom.

Wykonane w całości na żywo "Crack the Skye" nie do końca przekonuje, zwłaszcza warstwą wokalną. Każdy, kto miał szansę zetknięcia się z Mastodon na żywo, wie, że zwłaszcza gitarzysta Brent Hinds niezbyt dobrze radzi sobie z odtwarzaniem na żywo swoich partii wokalnych. Troy Sanders daje radę, ale również tylko w wykrzykiwanych fragmentach. Zaskakujące jest, że najlepiej z całej trójki śpiewa (i naprawdę chodzi o śpiew!) perkusista Brann Dailor, pomimo faktu, że swój instrument okłada z równie zadziwiającym zaangażowaniem i dokładnością.

Tak jak pisałem wcześniej, mam wątpliwości, czy materiał z ostatniej płyty nadaje się do wykonywania na żywo, szczególnie w całości. Wiem, że stanowi spójny monolit i swego rodzaju muzyczną opowieść, Mastodon nie jest jednak zespołem stworzonym do odtwarzania tego typu wydawnictw na żywo. Dlatego też koncert nabiera rumieńców dopiero, gdy wybrzmiewają ostatnie dźwięki wieńczącego "Crack the Skye" "The Baron" i zespół przechodzi do prezentowania numerów ze starszych płyt. Szkoda, że "Blood Mountain" reprezentuje tylko "Circle of Cysquatch", cieszy za to obecność "Mother Puncher" i "Where Strides The Behemoth" z debiutu oraz "Aqua Dementia" z "Leviathan". Miłym akcentem było umieszczenie także wykonania coveru Melvins, "The Bit", który grupa często grywa na koncertach, nigdy jednak nie umieściła na żadnym wydawnictwie studyjnym.

Oczywiście do jakości dźwięku, brzmienia nie można się przyczepić. Co najwyżej można żałować, że tak słabo słychać tutaj publiczność i że Troy Sanders jest tak małomównym frontmanem. Powyższe zalety nie zmieniają faktu, że na "Live at the Aragon" nie słychać koncertowej esencji Mastodon, czyli pewnego szaleństwa na scenie połączonego ze znakomita techniką. Z obu czynników tutaj pozostała tylko nienaganna technika obsługi instrumentów. Zespół wzięty w karby ostatniego materiału chyba jednak więcej stracił niż zyskał. Może na kolejnym albumie odreagują sztywność swojego ostatniego dzieła.

P.S. Z dziennikarskiego obowiązku dodam tylko, że do płyty CD dodano także DVD z zapisem koncertu, na którym występ uzupełniono w miarę interesującymi wizualizacjami.

Jacek Walewski
Instrumentalnie są kapitalni. Gdyby jeszcze poszli na lekcje śpiewu byłoby znakomicie. Wspaniały kwartet z Atlanty sporo traci na żywo przez niedoskonałości wokalne.

Arenę do zaprezentowania fanom swojej muzyki Mastodon wybrał idealną. Wypełniony po brzegi Aragon Ballroom w Chicago przypomina dziedziniec zamku. Są schody, balkony, wieżyczki. Dobre tło dla wizualizacji, potęgujących tajemniczą i niepokojącą atmosferę. Do tego zero dialogu z publiką, tylko klawiszowe interludia i przejście do kolejnego numeru.

Fani w Chicago dostali od zespołu 17 października 2009 roku prezent w postaci wykonania w całości wspaniałego krążka "Crack The Skye". Mastodon ukręcił sobie tym albumem pętlę na szyję. Kompozycje nie są łatwe do zagrania na żywo, ale z tym muzycy radzą sobie bez trudu. Gorzej ze stroną wokalną, śpiewem czystym i na głosy. Brent Hinds, Troy Sanders i Brann Dailor wielkimi śpiewakami nie są, co jest słyszalne, zwłaszcza przy wykonaniu pierwszej części płyty. Znośniej wokalnie robi się w końcówce "The Czar" i "Ghost Of Karelia".

Widać i słychać, że muzykom lepiej się krzyczy niż śpiewa. Ta druga sztuka w miarę nieźle wychodzi Dailorowi, pomimo tego, że swój zestaw perkusyjny musi okładać naprawdę gęsto. Na DVD można nieco przymknąć oko na wokalne minusy. Zwłaszcza, że jest parę świetnych ujęć znad końcowych rzędów i z tłumu tuż pod sceną oraz frapujące wizualizacje. Ale płyta audio bezlitośnie obnaża wokalne niedostatki. Dobre wrażenie zostawiają krzyczane numery z płyt "Leviathan" i "Blood Mountain" oraz przyzwoity cover Melvins "The Bit".

Przyjemnie ogląda się film "Crack The Skye: The Movie", czyli wizualizacje zebrane w całość, do studyjnych wersji piosenek z "Crack The Skye". Opowieść o kalece, którego dusza wędruje w kosmosie, to połączenie pokręconych animacji, przedwojennego ekspresjonizmu i psychodelicznych fragmentów "Odysei kosmicznej". Wszystko wtłoczone w obrazy z carskiej Rosji oraz estetykę rodem ze starożytnych Indii tworzy interesującą całość. Gdyby na materiał składało się DVD plus film, dałbym Mastodon mocne cztery. A tak jest tylko słabe trzy.

Lesław Dutkowski

1. Oblivion
2. Divinations
3. Quintessence
4. The Czar
I. Usurper
II. Escape
III. Martyr
IV. Spiral
5. Ghost Of Karelia
6. Crack The Skye
7. The Last Baron
8. Circle Of Cysquatch
9. Aqua Dementia
10. Where Strides The Behemoth
11. Mother Puncher
12. The Bit

Troy Sanders – bass, vocals
Brent Hinds – lead guitar, vocals
Bill Kelliher – rhythm guitar, samples, backing vocals
Brann Dailor – drums, vocals
Derek Mitchka - Keyboards on tracks 1-7https://www.youtube.com/watch?v=1vGsUQqpByIPOZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!
INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... 100% Antifascist

Trailer
Lista plików Show/Hide [Pokaż/Ukryj]
Trackery
Tracker URLSeedówPeerówPobrań
http://tracker1.itzmx.com:8080/announce000
udp://opentrackr.org:1337/announce000
udp://thetracker.org:80/announce000
udp://explodie.org:6969/announce000
udp://open.demonii.si:1337/announce000
udp://exodus.desync.com:6969/announce000
udp://tracker.tiny-vps.com:6969/announce000
udp://tracker.filemail.com:6969/announce000
udp://tracker.torrent.eu.org:451/announce000
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce000
udp://denis.stalker.upeer.me:6969/announce000
udp://retracker.lanta-net.ru:2710/announce000
udp://tracker.open-internet.nl:6969/announce000
udp://tracker.internetwarriors.net:1337/announce000
udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce000
Podobne Pliki

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodawanie komentarza
Komentujesz torrenta:
MASTODON - LIVE AT THE ARAGON (2011) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]

NAJCZĘŚCIEJ POBIERANE