Kategorie
Ranking
RSS
Programy

Statystyki
Użytkowników:
Zarejestrowanych wczoraj:
Zarejestrowanych dzisiaj:
Torrentów:
Dodanych wczoraj:
Dodanych dzisiaj:
Warezów:
Dodanych wczoraj:
Dodanych dzisiaj:
145,680
43
3
167,579
122
6
16,946
15
0
Ostatnie 30
Popularne
w Wrzesniu
==Torrent==
Kategoria: Muzyka » Rock


Dodał: Fallen Angel
Data dodania:
2021-07-26 17:56:07
Rozmiar: 262.56 MB
Seedów: 0
Peerów: 0
Pobrano: 6 razy
Kondycja:


THE POLICE - SYNCHRONICITY (1983/2019) [WMA] [FALLEN ANGEL]

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...

Ostatnia płyta tego jedynego w swoim rodzaju tria, które wydając zaledwie pięć longplayów zrewolucjonizowali muzykę rockową ciągnąc za sobą pokaźną armię mniej lub bardziej udanych naśladowców, także w naszym kraju. Tak jak poprzednie płyty, ciężko traktować Synchronicity jako spójną całość. To po prostu zbiór piosenek, z których każda wprowadza zupełnie odmienny klimat, a kolejność wydaje się sprawą czystego przypadku.

Nawet kompozycja tytułowa, podzielona jest na dwie części, z których każda jest zupełnie inna. Pierwsza rozpędzona, z wysuniętą do przodu perkusją i przestrzennym brzmieniem instrumentów klawiszowych, druga bardziej rockowa, z większym nagromadzeniem gitarowych patentów Summersa. Te dwa utwory stanowią niejako klamrę, zamykającą tą "policjantową" część płyty. Bo oprócz kompozycji Stinga, wśród których jest zarówno ubrany w karaibskie rytmy Walking In Your Footsteps jak i jazz-rockowe O My God, mamy tu też skomponowane i zaśpiewane przez Summersa Mother, przerażający, genialnie wprowadzający nastrój grozy pseudo-blues oraz znacznie mniej udane Miss Gradenko, będący echem wcześniejszych dokonań tria. Kolejne cztery kompozycje, będące wszystkie kompozycjami Stinga to jakby zapowiedź jego solowych dokonań. Every Breath You Take, z kultowym już riffem, wiadomo - klasyk. Podobnie nostalgiczny Wrapped Around Your Finger z mistrzowsko wykorzystanym delayem. Nieco żywszy, ale i mniej przebojowy jest King of Pain, natomiast Tea In Sahara to Sting w typowo balladowej odsłonie, pierwowzór takich rzeczy jak Moon Over Bourbon Street czy Sister Moon z jego solowych płyt.

Dziwna to płyta. Z jednej strony stanowiąca genialne zwieńczenie krótkiej, ale wielkiej kariery The Police, z drugiej jednak strony lata świetlne dzielą ją od trzech pierwszych płyt, a nawet Ghost In the Machine. Niemniej jednak zasługuje na najwyższą ocenę.

TorchW marcu 1983 roku Sting, mieszkający przez kilka miesięcy na Jamajce w domu Iana Fleminga (tego od Bonda), komponuje „Every Breath You Take”, najpopularniejszy przebój The Police. Podobno lider Policjantów miał wtedy tak silną wenę twórczą, że nie dopuszczał do siebie myśli, by utwór ten nie mógł stać się hitem. Oczywiście hit powstał, do dziś pozostaje jednym z najczęściej przerabianych utworów. Przebojem w skali światowej okazała się również płyta „Synchronicity”, najbardziej różnorodna w dyskografii The Police, stworzona z dużym rozmachem aranżacyjnym, w niektórych momentach na wskroś popowa. Album powstał w szczególnym czasie - dni zespołu były już policzone, idea wspólnego grania dogorywała, konflikty wewnątrz grupy stanowiły plan pierwszy. Sam tytuł to odwołanie do teorii psychiatry Carla Gustava Junga, którą interesował się Sting. Zgodnie z nią, zbieżne w czasie wydarzenia, niemające bezpośredniego związku ze sobą, mają istotny sens symboliczny. Sens ten przytacza lider w obu częściach tytułowego utworu, podobnie jak uderza przewrotną metaforą w „Walking In Your Footsteps”, gdzie bomba atomowa skonstruowana przez człowieka ma rekompensować jego słabość. Osobisty, depresyjny odcień przynoszą kolejne hity: „King Of Pain” i „Tea In The Sahara”, których melodyka i klimat noszą już w sobie znamiona solowego Stinga. Po nagraniu płyty i odbyciu trasy promującej album The Police zawieszają działalność na cały 1984 rok. 28 marca 1985 The Mirror podaje oficjalną informację o zakończeniu działalności formacji.

Synchronicity I 3:23
Walking In Your Footsteps 3:35
O My God 4:00
Mother 3:03
Miss Gradenko 2:00
Synchronicity II 5:04
Every Breath You Take 4:13
King Of Pain 4:59
Wrapped Around Your Finger 5:12
Tea In The Sahara 4:11

Sting – lead and backing vocals, bass guitar, upright bass, keyboards, drum machine and sequencer on "Synchronicity I", saxophone on "O My God", oboe on "Mother" and "Tea in the Sahara"
Andy Summers – electric guitars, backing vocals, keyboards, lead vocals on "Mother"
Stewart Copeland – drums, marimba, percussion, backing vocals
https://www.youtube.com/watch?v=o5FPPoLqkCkNIE ZACHOWUJ SIĘ JAK PRAWDZIWY POLSKI KMIOT... POBIERAJĄC UDOSTĘPNIAJ... UDOSTĘPNIAJ TAKŻE PO POBRANIU!
INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... 100% Antifascist

Trailer
Lista plików Show/Hide [Pokaż/Ukryj]
Trackery
Tracker URLSeedówPeerówPobrań
udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce000
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce000
Podobne Pliki

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodawanie komentarza
Komentujesz torrenta:
THE POLICE - SYNCHRONICITY (1983/2019) [WMA] [FALLEN ANGEL]

NAJCZĘŚCIEJ POBIERANE